Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2016

Odborná komisia podujatia vybrala   z prihlásených z celého Slovenska 5 finalistov súťaže   a to :

  1. Peter Budzák-spoločnosť Fitliner, s.r.o.

 

Hlavnou náplňou spoločnosti je úspešná expanzia projektu Fitliner Training na celý EU trh do roku 2018. FItliner Training je inovatívny aplikačný systém, určený na komunikáciu a rezerváciu trénerov, fitnesscentier a cvičencov. Tento projekt si zakladá na posolstve, znížiť narastajúce percento svetovej obezity. Cieľom je aby do konca roka 2016, 100.000 z celkového počtru 650.000 registrovaných subjektov v EU (trénerov a fitnesscentier) ponúkalo svoje služby (online tréningy cez webkameru, osobné trénigy vo fitnesscentre a výživové poradenstvo) svojím klientom cez fitlinertraining. Najväčší úspech je v tzv. 15 minútovkach, kde spolupracuje s IT a telekomunikačnými spoločnosťami, ktoré majú sedavých zamestnancov. Zamestnanci majú povinnosť absolvovať skupinové 15 minútové cvičenie pod dohľadom cez webkameru (v zasadačke pred projektorom) počas pracovnej doby (obvykle po obedňajšej prestávke). Takéto cvičenia prinášajú spoločnostiam zvýšenie produktivity práce zamestnancov. Z vlastnej videokonferenčnej miestnosti, ktorá bola neoddeliteľnou súčasťou ponúkaného cvičenia pod dohľadom cez webkameru každého  trénera ,prechádzajú na free riešenia videoprenosu.Finalista má len 25 rokov.

 

    2.Mgr. Luboš Kolesár-spoločnosť Goalnet, s.r.o.

 

Firma Goalnet s projektom DEFINELO  vytvára nové štandardy pasívnych domov. Klient, ktorý sa rozhodol pre stavbu rodinného domu bude určite chcieť mať čo najnižšie náklady na bývanie a zároveň prijemné vnútorné prostredie. DEFINELO je tu pre to, aby mu navrhlo technológie do domu tak, aby dané podmienky splnili čo najefektivnejšie na konkrétny dom a lokalitu. Moderné technológie od svetových vyrobcov spájajú do kompaktného celku aby dom fungoval samostatne a zabezpečoval kvalitné a zdravé bývanie. Taktiež vyvýjajú vlastnú technológiu, ktorá zabezpečí v dome vetranie, vykurovanie a chladenie a to všetko v jednom zariadení. Postaviť pasívny dobre fungujúci dom je veľmi zložité a spojiť viacero technologických firiem do celku aby fungoval je veľmi náročné. DEFINELO preberá celé ťažisko rozhodnutí a koordinácie viacerých celkov. Inovatívne riešenie prináša veľa nových klientov. Podnikanie je o riešení problémov klientov. Je veľa firiem, ktoré riešia problémy  klientov, ale čiastkovo. Firma  ich chce hladko previesť celým procesom. Cieľ je vybudovať úspešnú značku, ktorá bude významne pôsobiť nielen  na Slovensku ale aj zahraničí a bude prvou voľbou pre klientov.

3.Ing. Marek Kuzma-spoločnosť Innocent Store, s.r.o.

 

Firma sa zaoberá predajom štýlových doplnkov pre Apple zariadenia v kamennej predajni v Košiciach a na internete

Firma sa nachádza vo fáze rastu a viacerých zmien. Hlavnou aktivitou firmy je predaj štýlových doplnkov pre Apple zariadenia a odborné služby súvisiace s danou témou. Sú aktuálne najviditeľnejším brandom v danej oblasti na slovenskom internete. Konkurencia v ich  segmente je veľká, na slovenskom trhu je niekoľko silných hráčov a množstvo malých lokálnych firiem. Ich firma je už dosť známa, pretože za jej súčasť považujú každého fanúšika a Apple nadšenca, ktorý u nich  nakupuje a ktorý číta obsah.

Na nudný technický IT segment  sa snažil  ocenený pozrieť z pohľadu módy a lifestylu, čím sa firme otvoril nový trh. Týmto prístupom sa mi podarilo osloviť úplne nový segment zákazníkov. Jeho  najväčšou inováciou je najmä nový prístup k tvorbe marketingu, pri ktorej sa zameral na vytvorenie priestoru, v ktorom sa môže Apple komunita vzdelávať a diskutovať spoločné témy.

4.Mgr. Peter Nižňanský- spoločnosť 3 in one, spol.s.r.o.

Náplňou firmy je vývoj edukačných hier. Cieľom je vybudovať sériu smart aplikácií pre deti vo veku od 3 rokov a vyššie. Myšlienkou je aby deti trávili rozumne čas na tabletoch a PC. Firmu založil Mgr. Peter Nižnanský, dlhoročný prográmator, ktorý pre svoje 2 deti naprogramoval portál www.littlelane.eu. Portál sa stal natoľko úspešný, že firma získala ocenenie za svoj produkt LittleLane v rôznych súťažiach . Vytvorili online portál pre rodiny, deti, základné a materské školy. Ich portál vznikol  v roku 2014 a dnes sa z neho raduje viac ako 500 škôl, 1 000 domácností. Začali portál prekladať do jazykov V4 a rómskeho jazyka. Začali významnú spoluprácu s firmou Stiefel Eurocart ktorá predáva školský software do škol. Ako prvý  začali produkovať komplexný digitálny software určené pre tablety a už majú prvé inštalácie tabletových riešení pre školy.Firma momentálne začína operovať v krajinách V4 a dnes rozširuje portál do novej podoby a jazykových inovácií. Taktiež vytvorili pilotnú aplikáciu 3D virtuálnu realitu  pre ZŠ školy, ktorú budú postupne implementovať od septembra 2016. Jeho firma zamestnáva 4 stálych programátorov, 2 najlepšie detské ilustrátorky,  jazykových speakerov, ľudí ,ktorí tvoria obsah a externá spolupráca s nahrávacím štúdiom. Ďalej cca 10 ľudí na testovanie – externe.

5.Ing. Tomáš Torok-spoločnosť EMPIRE Kids, s.r.o.

 

EMPIRE Kids je divízia skupiny EMPIRE the know-how institute, ktorá sa zaoberá inovatívnym „edutainment“ vzdelávaním (edutainment – spojenie slov „education“ a „entertainment“). V skratke, vyučba je vedená metódami, ktore su praktické, dynamické a orientované na reálne zručnosti. Lektori maju drive a zaroveň dodavajú hodinám tempo a šťavu. Výsledkom je vzdelavanie, ktore ľudi bavi a preto napreduju rychlejšie. Od roku 2004 sa spolocnost EMPIRE venovala vylučne takémuto vzdelávaniu jazykov dospelých, od roku 2010 aj vzdelávaniu jazykov pre deti. V tomto roku  spustili v detskej divizii projekt Brick By Brick. Ide o vzdelavanie detí v technickych a vedeckých zručnostiach – najma vede, matematike a fyzike. Cela výučba prebieha prostredníctvom LEGO kociek – čize deťom napr. vysvetlia ako funguje odstredivá sila – a následne si postavia kolotoč, na ktorom si to v praxi vyskušaju. Prínos produktu Brick By Brick, je podľa ich skúsenosti  dlhodobo prehliadaná oblasť vzdelávania detí – rodičia vobec nereflektujú na zmenu doby a školy nemajú ani kapacity ani know-how ako sa tomuto prisposobiť

 

Udelenie špeciálnych cien:

Cena JCI –Slovensko „-( najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh). Cenu získava Mgr. Luboš Kolesár spoločnosť GOALNET s.r.o.

 

„Cena Profitu pre inšpiratívnu začínajúcu firmu“- získava Ing. Marek Kuzma –spoločnosť Innocent Store,s.r.o.

 

Absolútny víťaz a laureát hlavnej ceny – Mgr. Peter Nižňanský–spoločnosť 3 in one , spol. s.r.o.

 

Jaroslav Mráz

Your Turn To Talk

Leave a reply:

Your email address will not be published.